widok na Payerbach
Przygody Wszystkie

Spacer po Reichenau i Payerbach

,
26 kwietnia, 2020

Dzisiaj mam dla Ciebie idealną propozycję na łagodny spacer w przeuroczym otoczeniu. Poczujesz wyjątkowy klimat minionych czasów, czasów Cesarstwa Austro-Węgierskiego. Zrozumiesz, dlaczego rejony te bujnie rozkwitały w 19 wieku, przyciągając tłumnie elity z Wiednia, 4 najpotężniejszego miasta na świecie w tamtej epoce. A wszystko to z majestatycznym Rax’em górującym nad okolicą.

widok na Reichenau z Rax'em w tle.
Widoczny w tle Rax będzie Ci towarzyszył podczas całego spaceru

Trasę tą można w dowolny sposób skrócić lub wydłużyć, możliwości jest naprawdę bardzo wiele – a do zaplanowania wystarczą tylko Google Mapy. Technicznie nie ma żadnych trudności, poradzą sobie zarówno rodziny z dziećmi jak i osoby starsze. Ja spacerowałem z wózkiem.

Jeżeli nie posiadasz samochodu, to nic straconego! Do Reichenau jeżdżą z Wiednia pociągi co godzinę, a początek tego spaceru zaczyna się całkiem niedaleko dworca.

widok na Fischerpromenade i rzekę Schwarza
Tak wygląda początek naszego spaceru.

Nasza podróż zaczyna się przy urzędzie gminy (Gemeindeamt) w Payerbach. Najpierw idziemy piękną Fischerpromenade wzdłuż rzeki Schwarza w kierunku Reichenau, kiedy promenada się kończy przechodzimy przez ulicę (koło sklepu Billa) i ruszamy w stronę Kurpark’u

. Przechodzimy przez park, za nim przez most nad potokiem potem kierujemy się wzdłuż niego w lewo. Dochodzimy do ulicy Thalhofstraße którą ruszamy pod górę. 

konie
Po drodze możemy spotkać tubylców

Po paru minutach dojdziesz do historycznego pałacu Rudolfsvilla, nazywanego również Pałac Sisi (Sisi Schloss) że względu na to, że wiele letnich sezonów spędziła tutaj księżniczka Sisi, a także sam cesarz. 

Za pałacem, zależnie od możliwości czasowych, kondycyjnych możesz pójść w prawo ulicą Schneedörflstraße, albo pójść w górę ulicą Thalhofstraße do kolejnego historycznego miejsca od którego nazwę wzięła ulica.

widok na kompleks apartamentów Thalhof

Thalhof w 19 wieku był jednym z popularniejszych hoteli w Europie, spotykała się tu kulturalna i społeczna elita Wiednia. Niestety został on zdemolowany w czasie II Wojny Światowej. W ostatnich latach został on gruntownie wyremontowany i gustownie urządzony. Obecnie znajdują się tam ekskluzywne apartamenty do wynajęcia, ceny zaczynają się od 150 Euro za dobę. 

końcowa część trasy

Do punktu wyjścia wracamy ulicą Schneedörflstraße, a potem w okolicach dworca w dół ulica Hochberger.

Jeżeli Ci mało i chcesz wydłużyć spacer, to zamiast schodzić do miejsca początkowego w okolicach dworca, możesz iść górą dalej do miejscowości Werning i stamtąd powrócić pod Gemeindeamt w Payerbach.

alpejska polana
Uwielbiam takie alpejskie polany !

No to co ? Nie pozostaje nic innego jak wsiąść w samochód i ruszyć na odkrycie historycznej magii w górskiej atmosferze !

Jeżeli jesteś po raz pierwszy na tej stronie, to koniecznie przeczytaj ten wpis!

Miejsce początkowe: Gemeindeamt w Payerbach

Długość: 6,2 km (jest możliwość wydłużenia)

Czas: małe 2h

Przewyższenie: 100 m

Charakter: Technicznie prosty spacer, nadający się dla rodzin z dziećmi i osób starszych

Tutaj masz przebieg trasy umieszczony na serwisie www.outdooractive.com.

TAGI
POWIĄZANE WPISY
Close