Hubertussee nie powstało siłami natury, tylko siłami małżeńskiej miłości. Jego utworzenie w 1906 roku było rocznicowym prezentem od małżonki Margareth dla lokalnego łowczego Arthura Kruppa. Był on zapalonym miłośnikiem łowiectwa, stąd też nazwa jeziora; Święty Hubert to patron myśliwych.

Jezioro zostało utworzone w biegu niewielkiej rzeki Walster i bogato zarybione. Oprócz tego wzdłuż brzegów poprowadzono drogę, oraz przygotowywano wiele malowniczych miejsc do wypoczynku. Znajdziesz tu liczne ławki, urokliwe kapliczki, a także miejsca pamięci, ku czci Arthura Kruppa, cesarza Franciszka Józefa oraz innych znanych postaci tamtych czasów, które polowały w tych okolicach.

Nad jednym z jego brzegów znajdziesz wybudowaną w 1963 roku kościół Bruder Klaus Kirche, który jest często wykorzystywana do odprawiania ceremonii ślubnych. Nie ma się co temu dziwić !
Na spragnionych i wygłodniałych czeka gospoda Wuchtlwirtin, słynie ona z najlepszych w okolicach Buchteln. Jest to austriacka odmiana puszystych pączków drożdżowych że śliwkową, lub morelową marmoladą.

Dzisiejszy spacer nie należy do najdłuższych – ma on niecałe 7 kilometrów, ale można go rozszerzyć idąc w górę rzeki Walster, albo odbijając w którąś z leśnych dróg. Ewentualnie można przejść się dwa razy wokół, co również jest bardzo dobrym pomysłem ! Technicznie jest on dziecinnie prosty – nikt nie napotka tutaj trudności – również rodziny z wózkami dziecięcymi.

Ze względu na odległość 2 godzin jazdy polecam oprócz samego Hubertussee odwiedzić inne ciekawe miejsca w okolicy – bazylikę w Mariazell, przepiękne jeziora Erlaufsee, czy Lunzersee. Wędrówkowych celi również nie zabraknie – na wędrowców czekają np. Gemeindealpe, Bürgeralpe (obydwa szczyty można zdobyć przy pomocy kolejek linowych), czy też przepiękne Ötschergräben (link do opisu TUTAJ).

To co, kiedy widzimy się nad Hubertussee ? ?
Informacje na temat trasy:
Jeżeli jesteś po raz pierwszy na tej stronie, to koniecznie przeczytaj ten wpis!
Miejsce początkowe: Hubertussee w okolicach Mariazell
Długość: 7 km (jednym odbiciem w głąb lasu, oraz pójściem w głąb dolinki – patrz plan trasy)
Czas: 2h
Przewyższenie: 17m
Charakter: technicznie bardzo prosta trasa, bez przewyższeń. Nadaje się idealnie dla osób z dziećmi, wózkami, czy też osób starszych
Tutaj masz przebieg trasy umieszczony na serwisie www.outdooractive.com.