widok na Hubertussee
Przygody Wszystkie

Hubertussee – oaza spokoju w sercu Styrii

,
4 maja, 2020

Hubertussee nie powstało siłami natury, tylko siłami małżeńskiej miłości. Jego utworzenie w 1906 roku było rocznicowym prezentem od małżonki Margareth dla lokalnego łowczego Arthura Kruppa. Był on zapalonym miłośnikiem łowiectwa, stąd też nazwa jeziora; Święty Hubert to patron myśliwych.

widok na Hubertussee

Jezioro zostało utworzone w biegu niewielkiej rzeki Walster i bogato zarybione. Oprócz tego wzdłuż brzegów poprowadzono drogę, oraz przygotowywano wiele malowniczych miejsc do wypoczynku. Znajdziesz tu liczne ławki, urokliwe kapliczki, a także miejsca pamięci, ku czci Arthura Kruppa, cesarza Franciszka Józefa oraz innych znanych postaci tamtych czasów, które polowały w tych okolicach.

kościół Burder Klaus Kirche

Nad jednym z jego brzegów znajdziesz wybudowaną w 1963 roku kościół Bruder Klaus Kirche, który jest często wykorzystywana do odprawiania ceremonii ślubnych. Nie ma się co temu dziwić !

Na spragnionych i wygłodniałych czeka gospoda Wuchtlwirtin, słynie ona z najlepszych w okolicach Buchteln. Jest to austriacka odmiana puszystych pączków drożdżowych że śliwkową, lub morelową marmoladą. 

zapora na rzece Walster

Dzisiejszy spacer nie należy do najdłuższych – ma on niecałe 7 kilometrów, ale można go rozszerzyć idąc w górę rzeki Walster, albo odbijając w którąś z leśnych dróg. Ewentualnie można przejść się dwa razy wokół, co również jest bardzo dobrym pomysłem ! Technicznie jest on dziecinnie prosty – nikt nie napotka tutaj trudności – również rodziny z wózkami dziecięcymi.

trasa wzdłuż jeziora

Ze względu na odległość 2 godzin jazdy polecam oprócz samego Hubertussee odwiedzić inne ciekawe miejsca w okolicy – bazylikę w Mariazell, przepiękne jeziora Erlaufsee, czy Lunzersee. Wędrówkowych celi również nie zabraknie – na wędrowców czekają np. Gemeindealpe, Bürgeralpe (obydwa szczyty można zdobyć przy pomocy kolejek linowych), czy też przepiękne Ötschergräben (link do opisu TUTAJ).

zabudowania przy Hubertussee

To co, kiedy widzimy się nad Hubertussee ? ?

Informacje na temat trasy:

Jeżeli jesteś po raz pierwszy na tej stronie, to koniecznie przeczytaj ten wpis!

Miejsce początkowe: Hubertussee w okolicach Mariazell

Długość: 7 km (jednym odbiciem w głąb lasu, oraz pójściem w głąb dolinki – patrz plan trasy)

Czas: 2h

Przewyższenie: 17m

Charakter: technicznie bardzo prosta trasa, bez przewyższeń. Nadaje się idealnie dla osób z dziećmi, wózkami, czy też osób starszych

Tutaj masz przebieg trasy umieszczony na serwisie www.outdooractive.com.

TAGI
POWIĄZANE WPISY
Close